O NAS

Jesteśmy dwójką ludzi z pasją szukających perfekcyjnego setupu do pracy. Naszymi efektami poszukiwań chcemy się dzielić z Wami. Coraz więcej stanowisk pracy wymaga wielu godzin przesiadywanych przed komputerem, czemu by nie
urozmaić sobie tego czasu i sprawić, żeby był przyjemniejszy? Właśnie to pokierowało nami do poszukiwań nowych rozwiązań!

FAQ:

Dlaczego MORTUSHKA?

Kiedy kilka lat temu zakładaliśmy konto na allegro, wpisaliśmy jako nazwę przezwisko naszego kota - Morty-ego. Wtedy nie wiedzieliśmy, że w niedługim czasie nasze konto przekształci się w sklep, na którym w tym momencie mamy 100% polecających, a nasz syberyjski kot, zostanie ambasadorem i twarzą... a raczej pyszczkiem naszej firmy.

Po co zmieniać przełączniki w klawiaturze?

Każdy z nas ma pewne preferencje, nawet dotyczące pisania na klawiaturze. W obecnej chwili wiele osób przeszło na pracę zdalną ponadto, wiele zawodów skupia się na poświęcaniu długich godzin przed komputerami. Zmiana przełączników może niesamowicie uprzyjemnić nam ten czas, a nawet i poprawić wydajność. Sami pracujemy codziennie przed ekranami i kiedyś nie zdawaliśmy sobie sprawy jak wielka różnica w komforcie używania klawiatury leży w przełącznikach, a nie koniecznie w cenie i marce samej klawiatury.

Czy dane przełączniki będą pasowały do mojej klawiatury?

Sprawdź jakiego typu standardowo przełączniki ma twoja klawiatura, na stronie producenta w opisie produktu powinna być taka informacja. Jeśli klawiatura nie jest dedykowana jako hot-swap, wtedy jest konieczność wylutowania starych i wlutowania nowych przełączników. Stąd też osobiście polecamy klawiatury z funkcją hot-swap, gdyż za każdym razem, kiedy najdzie cię ochota na odświeżenie klikających doznań, wymiana przełączników, padów czy filmów, jest dziecinnie prosta.

Kiedy zamówienie zostanie wysłane?

Od poniedziałku do piątku, jeśli złożysz zamówienie przed godziną 16:00 z dostawą kurierem lub paczkomatem InPost, przesyłka powinna pojawić się u Ciebie już następnego dnia roboczego.

Który typ przełącznika wybrać?

To bardzo ogólne pytanie i każdy ma swoje własne preferencje, jednak na ogół można sklasyfikować je tak:

  • do pisania - TACTILE
  • do grania - LINEAR
  • do klikania z pasją - CLICKY

Osobiście bardzo lubię clicky, ale kiedy używam mikrofonu do rozmów lub nagrywania filmów, wybieram klawiaturę z delikatnymi linearami, wraz z padami, podklejeniem płytki pcb i po smarowaniu smarem, klawiatura jest cicha i nie przebija się przez mikrofon, jednocześnie klawisze są bardzo gładkie i miękkie w naciskaniu.

Natomiast kiedy mogę pokusić się o inne switche, wybieram gateron blue albo akko sponge :)

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

Jeśli macie więcej pytań, piszcie wiadomości w zakładce KONTAKT, lub odwiedźcie naszego bloga (dostępny już wkrótce).